Güncel

Sarıgazi’de gazete çalışması

Özgür Gelecek gazetesinin haftalık periyoda geçmesi nedeni ile bizler de Sarıgazi Özgür Gelecek okurları olarak aldığımız toplantıda her mahallede faaliyet yürütmek üzere komisyonlar oluşturduk. Gazetemizin geldiği akşam biraraya gelerek gazetemizin belirli sayfalarını okuduk ve kitlelere nasıl gideceğimize dair planlar yaptık.

27 Eylül Cuma günü Sarıgazi esnafına gazete dağıtımı için çıktık ve artık Özgür Gelecek gazetesinin haftalık olduğunu belirterek nedenleri üzerinden sohbet ettik.

28 Eylül Cumartesi günü Yenidoğan halkına gazetemizi ulaştırdık. Gazetemizin haftalık olmasının daha iyi olduğunu ve her hafta uğramamız gerektiğini söyleyen Yenidoğan emekçi halkı ile sohbet ettik. Yaptığımız sohbetler kitlelere gitmenin, bizler için kendimizi ifade etmenin politikalarımızı taşımamızın önemli bir ayağı olduğunu gösterdi. Genelde kadınlarla sohbet ettiğimiz gazete dağıtımında gazetemizde bulanan Göğün Yarısı köşesini önerdik.

 

“Devrimcilik, disiplin gerektirir”

29 Eylül Pazar günü Taşdelen Aydınlar Mahallesi’nde gazete dağıtımımızı ve Özgür Gelecek afişlerimizi yaptık. Yine Aydınlar Mahallesi’nde geniş bir gazete dağıtımı yaptık ve her girdiğimiz evde sohbetlerimizi ederek ayrıldık. Sarıgazi’ye gelerek gazete faaliyetimizi burada devam ettik.

Akşam gazete dağıtımımız tamamlandıktan sonra değerlendirme yaptık ve disiplinli bir faaliyet yürüttüğümüzde çalışmanın bizlere kattığı dinamizmi ve coşkuyu konuştuk.

Haftaya çıkacak olan gazetemiz için hedefimizi belirleyerek, “… Çünkü gerçekler devrimcidir” şiarımız ve devrimci faaliyetin disiplin gerektirdiği vurgusuyla çalışmamızı sonlandırdık.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu