Güncel

Sarıgazi’de eylemler devam ediyor

Sarıgazi Partizan olarak 28 Haziran günü Amed Lice’de Karakol yapımına karşı yürüyen halka ateş açılması sonucu bir kişinin hayatını kaybetmesi ve yedi kişinin yaralanmasını yaptığımız bildiri dağıtımı ile teşhir ettik.

Öte yandan Gezi direnişi kapsamında gerçekleştirilen gözaltı ve tutuklamalarda teşhir edildi. Partizan ve YDG okurlarının yalnız olmadığını göstermek için Sarıgazi Partizan olarak “Gözaltılar tutuklamalar bizi yıldıramaz!” Partizan ve YDG okurları serbest bırakılısın” Partizan imzalı pankartımızı Demokrasi Caddesi’ne astık.

Ayrıca Gezi direnişi eylemleri Sarıgazi’de devam ediyor. 29 Haziran akşamı araçlarla Taksim Dayanışması’nın çağrısı üzere Taksim’e gidildi. Sarıgazi’de kalan halka Taksim Dayanışması’nın Gezi direnişi sürecinde polis terörünü, başbakanın polisi öven cümlelerini ve gözaltlarını protesto etmek için çağrı yaptığının duyurusu yapıldı. Diyarbakır Lice’de ki yürüyüşe ateş edildiği bir kişinin hayatını kaybederken sekiz kişinin yaralandığını devletin katletmekten geri durmadığını ve durmayacağının vurgusu yapıldı.

Devletin bilinçli olarak kazanılmış alanları halka dar etmesindeki esas nedenlerin ajitasyonu çekildi.

2 Temmuz’un üzerinden 20 yıl geçtiğini, suçluların serbest bırakıldığını ve zaman aşımıyla birlikte devletin katliamlara devam ettiğini belirttik.

Yapılan çağrıların ardından sonra kitle Vatan İÖO önünde toplandı. Buradan Demokrasi Caddesi’ne kadar bir yürüyüş gerçekleştirildi. Sona eren yürüyüşün ardından eylem yapılan basın açıklaması ile son buldu.(Sarıgazi Partizan)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu