Güncel

Sarıgazi’de Ali İsmail anması

İstanbul/Sarıgazi: Sancaktepe Sarıgazi’de Gezi isyanı ruhu devam ediyor.

Gezi isyanında katledilerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz anısına Sarıgazi Cemevi’nde düzenlenen kırk yemeği yüzlerce kişinin ve şehit ailelerinin katılımıyla 19.00’da gerçekleşti.

Partizan’ın aralarında bulunduğu devrimci, demokrat ve yurtsever örgütlerin de katıldığı anma yemeğinin akabinde kitle festival alanına taşındı.

Yaklaşık 700 civarı olan katılımlı eylemde Gezi şehitlerinin ve diğer devrim şehitlerinin anısına saygı duruşu gerçekleşti. Sonrasında Gezi sürecinin kazanımları ve egemenlerin acizliği, barbarlığı ve kolluk güçlerinin faşist tavrından bahsedildi.

 

“Hepiniz Mehmet’siniz”

Katılımcılar arasında olan Mehmet Ayvalıtaş’ın annesi Fadime Ayvalıtaş ilk olarak söz aldı. Konuşmasını “Bütün mücadele eden gençler, birer Mehmet’tir” cümlesiyle sonlandırdı.

Ardından Ali İsmail Korkmaz’ın kuzeni Esra Karakaya söz alarak Gezi şehitlerini andı. Katılımcıların da söz aldığı anmada sloganlar atıldı, şiirler okundu.

 

Avrupa’da Gezi isyanı

Hollanda’dan Türkiye’ye gelen 2 Özgür Gelecek okuru da Avrupa’da Gezi isyanının etkilerini ve dayanışma sürecini anlattı.

Hollanda’daki devrimcilerin Gezi sürecine nasıl baktığını ve orada ne gibi çalışma yürüttüklerini aktaran katılımcının ardından anma etkinliği sinevizyon gösterimi ile son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu