Güncel

Sarıgazi halkından eyleme çağrı

H. Merkezi: “Halkın belleği zamanaşımına uğramaz” diyen Sarıgazi halkı, devrimci, demokratik ve yurtsever kurumların öncülüğünde bir eylem düzenliyor.

Sivas davasında verilen zamanaşımı kararını protesto edecek Sarıgazi halkı, 25 Mart Pazar günü, saat 15.00’de Vatan İlköğretim Okulu önünde buluşacak.

Duyarlı tüm kamuoyuna çağrı yapıyorlar. Yapılan ortak çağrı aşağıdadır:


SİVASIN KATİLLERİ HALKA HESAP VERECEK!
Roboski katliamında, Hrant Dink “davasında” milyonların gözü önünde katillerini“Aklayan” devlet, Sivas davasında da “zaman aşımına” karar verdi!
TC tarihi boyunca ezilen milyonlara dönük baskı ve katliam politikalarını büyük bir “kararlılıkla” sürdüren Katliyemcı devlet, hayata geçirmekte olduğu güncel politikalarla, devraldığı katliamcı mirası daha da büyüyen bir“kararlılıkla” Sivas davasıyla birlikte sahipleneceğini ilan etmiştir!
Roboski’de Kürtlere, Hrant Dink davasında ve sözde “Hocalı anmasında” Ermenilere, Gazi ve Sivas davalarında Alevilere, üniversite ve liselerde artan saldırılarla gençlere, katledilmelerinin “sıradanlaştırılmasıyla” kadınlara ve güvencesiz, geleceksiz yaşamaya mahkûm edilmeleriyle emekçilere… gözdağı verilmektedir!
Tehditler Sökmeyecek! Halkın Acılarıyla Oynayan Katliamcıları Unutmayacağız!
Mahkeme salonlarında acılarımızla dalga geçen, yıllarca katillerini besleyen devleti çok iyi tanıyoruz!Bu zihniyet, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ”İnsanlık suçunda zaman aşımı olmaz ancak bu suçu işleyenler kamu görevlisi değil sivil oldukları için davanın düşmesine karar verildi.” diyen zihniyettir!
Bu zihniyet, katilleri yurtdışına çıkaran, evlendiren, ehliyet-pasaport veren, hürmette kusur etmeyen zihniyettir!
Bu zihniyet Newrozların Bağrında taşıdığı isyana tahammül etmeyip Newrozları yasaklayan zihniyettir.
Bu zihniyet, yüzlerce yıldır bu topraklarda varlığını koruyan katliamcı devlet geleneğinin ta kendisidir!
Bu zihniyet Esenyurt’ta bir AVM inşaatının şantiyesinde 11 işçiyi daha fazla kar için katleden zihniyettir.
Bu zihniyet Ermeni soykırımı, Halepçe, Dersim, Faili meçhuller, Maraş, Sivas, Gazi, Ümraniye, 19 Aralık ve Roboski katliamlarının sorunlusudur.
Şimdi ise Cemaat, AKP yandaşları, satılık kalemşorlar, burjuva liberaller bir taraftan “katliamları lanetleyerek” demokrasi, özgürlük havarisi kesilmekte, diğer taraftan ise devleti aklayarak gerçekleştirilen katliamları “üç-beş kişiye” fatura etmektedirler.
“Halkın Belleği Zaman Aşımına Uğramayacak!” Kararlılığıyla Alanları Dolduralım!
Katillerini “Aklamakla” yetinmeyen devlet, Ankara’da toplanan ilerici, demokratik, devrimci kurumlara azgınca saldırmayı da ihmal etmedi! Bu tablo her şeyi anlatmaya yetmektedir!
Devlet, kendisini ve tetikçilerini aklayarak “zaman aşımına” karar verebilir ama halkın belleği zaman aşımına uğramaz! Halkın belleği katliamların hesabını sorma bilincini yitirmez!
Bütün duyarlı kamuoyunu, yükselen saldırılarına karşı 25 Mart Pazar günü saat:15.00’te Vatan İlköğretim Okulunun önünde gerçekleştirilecek yürüyüş ve basın açıklamasında meydanları doldurmaya ve devlet katliamlarını lanetlemeye çağırıyoruz.


Örgütleyici Kurumlar: AKA-DER, BDSP, BDP, DHF, ESP, EMEP, PARTİZAN, SDP, TKP, ÖDAH, Munzur Kültür Derneği, FenerbahChe

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu