Güncel

Sarıgazi halkı tek yürek olmaya devam ediyor

Taksim Gezi Park Direnişi ile birlikte başlayan Sarıgazi’deki yürüyüşler devam ediyor. Sarıgazi halkı hergün saat 21.00’de Demokrasi Caddesi’nin başında bulunan çadırın önünde buluşuyor. Her gün periyodik olarak devam eden eylemlerimize daha da anlam katabilmek adına günlük yürüyüşümüzün ana hattı belirleniyor.

26 Haziran günü yerelde bulunan beş ayrı parkta aynı zamanda forumlar düzenlendi. Forumların genel formatı Gezi Park direnişinin büyümesinin nedenleri tartışıldı. Bu tartışma içerisinde devlet politikaları da konuşuldu. Gezi Park sürecinde öğrendiklerimizve halkın bu süreçten sonra da seslerini yükseltmesi gerektiğinin vurgusu yapılarak örgütlenme çağrısı yapıldı. Mahallerde mahalle meclisleri kurma ve her bireyin kendini bu sürecin öznesi haline getirmesinin önemine vurgu yapıldı.

27 Haziran günü gerçekleştirilen eylem ise Gezi direnişi sürecinde gözaltına alınan ve sonrasında tutuklanan devrimciler için yapıldı. Yürüyüş’te sıklıkla “Devrimci tutsakların onurumuz” sloganı atıldı. Yürüyüşte Sarıgazi halkı bir ağızdan ve polis terörü teşhir etti.

28 Haziran günü gerçekleştirilen yürüyüşte ise Ethem Sarısülük’ün katledilmesi ve katilinin serbest bırakılması protesto edildi.

Sarıgazi Halkı olarak Taksim dayanışmasının çağrısı üzere 29 Haziran günü Taksim’de olacağız.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu