Güncel

Saldırıya uğrayan köylülerden açıklama

H. Merkezi: Manavgat’ta Ahmetler köyünde yapılmak istenen HES’e karşı nöbet tutan köylülere HES şirketi tarafından görevlendirilen bir grup tarafından dün, silahlı saldırı düzenlendi. Saldırının ardından yaralılarını hastaneye kaldıran köylüler, olayı basına haber ederek durumu protesto ettiklerini dile getirdiler.

Konuyla ilgili www.ahmetler.net sitesinde bir açıklama yayınlayan köylüler, 200’den fazla mermi sıkıldığını ve bu saldırıyı HES şirketinin düzenlediğini belirtti. Açıklamada: “Kim bu adamlar? Bu gücü kimden alıyorlar? 3. Kez köylülere silahlı saldırı düzenleyen bu şirketi; varsa savcılara, hakimlere, yoksa Türk halkının vicdanına şikayet ediyoruz! Köylülerini koruyamayan bir devlet olur mu?” diye sorulurken, köy muhtarının da “Bizim devletimiz, bizi korumuyorsa kendimize başka bir devlet mi bulacağız? Yarın o zaman hepimiz TC kimliklerini teslim edelim…” diyerek olaya tepki gösterdiği bilgisi yer aldı.

ahmetler hes mücadelesiKöylüler adına yapılan açıklamada: “Hakka, hukuka uymak ve işleri “kitabına uydurmak” aynı şey değildir. Demek ki kitabına uydurulmuş projelerle hakkın ve hukukun canına okunabiliyor. Herkesin, başını öne eğip bunu iyice düşünmesi gerekiyor. 600 yıllık Ahmetler köylüsü üç kuruşluk şirketlere yem edilmek isteniyor!” denirken; projeye olanak veren görevliler de “‘Projeler usulüne uygun’ diye fetva veren devlet görevlileri, Bu projeyi imzalarken vicdanları sızlamayan mühendisler, ‘Arazinin müsait olmaması nedeniyle 3,5 km’lik bölüm incelenememiştir’ diyerek projeye imza atan uzmanlar! Bu ülkenin dünyaca ünlü bir doğa harikasını yok etmeden önce gelin, bir kere daha gezelim kanyonu! Gezelim de neler kaybedeceğimizi bir kere daha görün.

Haydi yalnız ve sahipsiz Ahmetler’i gözden çıkardınız; bu ülkenin geleceğini de mi şirketlere pazarlıyorsunuz?

ahmetler hes mücadelesi4Günlerdir kanyon yolunda nöbet tutan Ahmetler’in cefakar kadınlarının, fedakar annelerinin feryadını duymayan sağır sultanlar duysun!

‘Hepimizi öldürün de tarihe geçin’ diye haykıran 70’lik köylünün ızdırabını vicdanlarınıza havale ediyoruz!” sözleriyle teşhir edildi.

Tüm saldırılara rağmen, Ahmetler köylüsünün HES’e karşı mücadelesi sürüyor.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu