Güncel

“Eylemlerin tüm sorumluluğunu üstleniyoruz”

İstanbul: Taksim Dayanışması Platformu, ülkenin dört bir yanında devam eden direnişin görece gerilemesinin hemen ardından başlayan gözaltı ve tutuklama terörünü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdikleri dilekçelerle kendileri ihbar ettiler.

Çağlayan Adliyesi önünde toplanan platform üyeleri eylemde, “Her yer Taksim her yer direniş”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Zindanlar yıkılsın tutsaklara özgürlük” sloganlarını attı. Adliye önünde kitle adına konuşma yapan Çağdaş Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu üyesi Av. Gülvin Aydın konuşmasında eylemler boyunca demokratik taleplerde bulunduklarını belirterek, buna karşın polis terörü ile eylemlere saldırıldığını belirtti. Aydın konuşmasında, gözaltı ve tutuklamalara da dikkat çekerek, bütün bunlara karşı kendilerini ihbar ettiklerini belirtti. Aydın’ın ardından Taksim Dayanışması Platformu üyesi mimar Mücella Yapıcı bir konuşma yaptı. Yapıcı konuşmasında, eylemlere dönük polis şiddetine dikkat çekerek, polis şiddetinin artarak devam ettiğini belirtti. “Bu şiddet bugün Ankara’da, Lice’de devam ediyor. Bugün verdiğimiz dilekçe aynı zamanda Lice içindirdi” diyen Yapıcı konuşmasını, “Her yer Lice, her yer Diyarbakır, her yer Taksim. Dünyanın her yerinde bu şiddet durana kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından “Taksim Meydanı ve Taksim Gezi Parkı ile ilgili eylemlerin ve nöbetlerin tüm ahlaki, siyasal, tarihsel ve hukuki sorumluluğunu üstlendiğimi Savcılığınızın bilgisine sunarım” yazılı dilekçelerle sloganlar eşliğinde adliyeye geçen kitle dilekçelerini teslim ederek kendileri hakkında suç duyurusunda bulundular.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu