Güncel

“Diren Tuzluçayır İzmir seninle”

İzmir: ODTÜ’de başlayan ve dün (8 Eylül) Tuzluçayır’da devam isyan dört bir yanda destek görmeye devam ediyor.

Dün Alsancak Sevinç Pastanesi önünde toplanan ve içlerinde devrimci demokrat kurumların da bulunduğu yüzlerce kişi “Diren Tuzluçayır İzmir seninle” şiarı ile sokaklardaydı.

Saat 20.00’de “Artık yeter Taksim, ODTÜ, Tuzluçayır, Özgür bırak” yazılı pankart açan kitle AKP Konak İlçe binasına doğru yürüyüşe geçti. “Diren Tuzluçayır İzmir seninle”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “ODTÜ’de düşene dövüşene bin selam”, ODTÜ’den geçecek tek yol devrim” vb sloganlar haykırdı. AKP Konak İlçe binasına gelmeden dün olduğu gibi polis tarafından yolu kesilen kitle hiçbir şekilde pazarlık yapmayacağını söyledi. Polis barikatları açtıktan sonra kitle burada oturma eylemi yaparken, basın açıklaması okudu, ardından oturma eylemine devam etti.

Daha sonra kitle sloganlar eşliğinde Uluslararası İzmir Fuar’ının kapısına doğru yürüyüşe geçti. Normalde halka girişin paralı olduğu Fuara kitle polis barikatlarını aşarak girdi. Polisle bir süre arbede yaşandıktan sonra fuar giren kitle fuar içinde sloganlar eşliğinde yürüyüş yaptı.

Fuarın Lozan kapısından çıkan kitle 10 Eylül günü 15 Gezi Direnişçisinin görülecek mahkemesine çağrı yaparak eylemlerini sonlandırdı. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu