Güncel

“Büyük Abi” tutuklandı

H. Merkezi: Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katledilmesinin ardında yargıtayın bozduğu kararla hakkında yakalama kararı çıkan Erhan Tuncel yakalanarak cezaevine konuldu.
İstanbul’da 19 Ocak 2007’de katledilen Hrant Dink’in katledilmesinde azmettiricilerden biri olan ancak daha önce mahkeme tarafından serbest bırakılan Erhan Tuncel yakalandı.
Yargıtayın kararı bozmasından sonra 18 kişinin yeniden yargılanmasına ile hakkında  çıkarılan yakalama kararı ile 38 gündür “aranan” cinayetin “büyük abisi” lakaplı Erhan Tuncel geçtiğimiz günlerde Kumruburgaz’daki villasında “yakalandı”
Erhan Tuncel’in şubeye getirilirken söylediği “Memlekete hizmet etmenin bedeli budur, Adnan Menderes’in idam edildiği gün tutuklanmak bir şereftir” şeklindeki sözleri ile AKP’ye yakınlığı ile bilinen Star’da çıkan röportajından sonra yakalanması ise oldukça manidardır.
Star gazetesinde çıkan röportajında “Kaçmıyorum. AİHM’e kapsamlı bir dilekçe ile yeni savunmamı hazırlıyorum. 15 gün içinde bitirmeyi düşünüyorum. Tamamladıktan sonra hemen teslim olacağım” diyen Tuncel’in “düşünceleri” kamuoyunda duyurmasından sonra yerinin polis tarafından bilindiği “ihtimalini” akıllara getirmektedir.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu