Güncel

PŞTA: “Açlık grevine başlayan çocuklarımızın yoldaşıyız!”

İstanbul: Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri (PŞTA), hapishanelerde bulunan tüm TKP/ML TİKKO davası tutsaklarının 15’er günlük dönüşümlerle süresiz açlık grevi eylemini kamuoyuna duyurmak ve tutsakların direnişi sahiplenmek için bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

16 Mart günü (bugün), İHD İstanbul Şubesi’nde toplantı düzenleyen PŞTA adına açıklamayı Semiha Köz okudu. Çeşitli baskı yöntemleri ve tecrit-tretman uygulamalarıyla tutsaklara zindan içinde zindan hayatı yaşatıldığını vurgulayan Köz, keyfi uygulamaların tırmanarak sürdüğünü belirtti.

TKP/ML dava tutsaklarının kamuoyuna yaptığı açıklamayı da basınla paylaşan Köz, “Çocuklarımızın eylemini bizler de PŞTA olarak destekliyoruz” dedi. Köz, konuşmasını dayanışmayı büyütme çağrısıyla sonlandırdı.

Köz’ün ardından Tekirdağ 1 No’lu f Tipi Hapishane’de tutulan TKP/ML dava tutsağı Erdinç Akçil’in kardeşi Sema Akçil, önceki gün görüşe gittiğini ifade ederek, “Ağabeyimin ve diğer açlık grevindeki tutukluların sağlıkları oldukça iyiydi. Bir an önce taleplerinin gerçekleşmesini istiyorlar” dedi. 
Akçil’ın ardından Güzel (Şahin) Ana da kısa bir konuşma yaparak, “Çocuklarımızın her zaman yanındayız. Çocuklarımıza yoldaşız” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu