Güncel

PSAKD Kartal Cemevi’ne Kundaklama

Bu gece (24 Ağustos) saat 04.30 sularında Kartal Kurfalı Mahallesi’nde bulunan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Kartal Cemevi’nin prefabrik binası “kimliği belirsiz” kişilerce yakılmak istendi. Civarda oturan halkın fark etmesi üzerine çok büyümeden söndürülen yangın sonucunda Cemevi’nin bir köşesinin ve yanda bulunan bir masanın yanmış olduğu görüldü.

Daha iki gün önce yine Kartal Kurfalı’da (Hürriyet Mahallesi) Alevilere ait evler ve Velibaba Cemevi işaretlenmiş, bu provakasyon girişimi PSAKD Kartal Şubesi’nin de aralarında bulunduğu onlarca demokratik kitle örgütü, yöre dernekleri ve siyasi örgüt tarafından ortak bir şekilde protesto edilmişti. Alevi halka ve Alevi kurumlarına ardı sıra gerçekleştirilen bu saldırılar tüm saldırıların tek bir merkezden planlanarak hayata geçirildiğine işaret ediyor.

Bugün akşam saatlerinde Kartal meydanında, Alevilerin evlerinin işaretlenmesi ile ilgili basın açıklaması yapmayı planlayan Kartal PSAKD, kundaklama girişiminin ardından her iki provakasyon girişimini protesto etme çağrısında bulundu.

Bugün (24 Ağustos) saat 19.00’da Kartal Ahmet Şimşek Koleji önünde toplanılarak yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirilecek. Provokasyon girişimlerini protesto etmek ve daha büyük saldırıların önüne geçmek için duyarlı tüm halkımızı basın açıklamasına katılmaya çağırıyoruz.

(Kartal ÖG Okurları)

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu