Emek

Polis DDSB afişlerine tahammül edemiyor

* Asgari ücret üzerindeki vergiler kaldırılmalıdır.

* Sosyal güvenlik için kesilen primlerde,işçinin payı azaltılarak devletin katkısı sağlanmalıdır.

* Asgari ücret en az bir ailenin geçinebileceği seviyeye çıkarılmalıdır.Asgari ücret en az 1.500 TL olmalıdır.

Taleplerimiz doğrultusunda “Asgari ücret sefalettir, sadece ekmek yetmez! İnsanca yaşam, yaşanabilir ücret” şiarıyla  başlayan kampanya dahilinde afiş ve sticker  çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettik.

Gülsuyu Fatmahanım ve Emek Caddesi’nde yaptığımız faaliyetimize saat 12.00 gibi başladık. Dört bir yanı sistemin kölelik ücretini teşhir eden afişlerimizle donattık ve bu sırada insanlarla konuya dair bilgilendirme ve tartışma amaçlı sohbetler yaptık.

Afiş sırasında yanımıza gelen bir baba-oğul “Sizinle aynı görüşte değiliz ama sizin yaptığınız çalışmayı destekliyoruz. Sizden başka kimse işçinin mücadelesine katkı sunamaz” diyerek yanımızdan ayrıldı.

 

Polisten afişlerimize saldırı

Ayrıca Gülsuyu Son Durak’ta astığımız afişleri, oradan uzaklaştığımız zaman, faşist polislerin arkamızdan yırttığını söylediler ve geri dönüp tekrar afişleme yaptık.

Sistemin her kademesi sınıf savaşına olan nefretini her alanda kusarken bilenen kinimizle daha fazla birlik daha fazla mücadele daha fazla direniş ve zafer diyerek çalışmalarımız devam edecek.

 

Gülsuyu’ndan doğal muhabir

 

[widgetkit id=412]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu