Güncel

Polis, Amed’te yine katletti!

H.Merkez: Elindeki sınırsız yetkileri kullanan polis, Amed’in Sur İlçesinde22 Aralık günü 30 yaşındaki Özgür Arda isimli bir genci “dur ihtarına” uymadığı “gerekçesiyle” sırtından vurarak katletti.

Amed’te OHAL’e aratmayan uygulamalardan biri daha 22 Aralık günü akşam saatlerinde yaşandı.

Özgür’ün katledilme nedeni ise “her zamanki” “alışık” olduğumuz üzere “dur ihtarına uymadı”  gerekçesi olarak  “sunuldu”. Oysa ortada dur ihtarı falan yoktu. Yolda kimlik soran polis, kimliğinin evde olduğunu söyleyen genci yakından hedef alarak katletti.

Polis tarafından katledilen genç, dakikalarca yerde yaralı olarak bekletildikten sonra yaşamını yitirdi. Yaralı genci yerde bekleten polis, yanındakileri darp ederek gözaltına aldı. Gözaltına aldığı diğer kişilerden birini, “Senin başın yanacak. Ondan kimlik istediğimizi, ‘Kaçma’ dediğimizi söyle. Yoksa başın yanar’ şeklindeki sözleriyle tehdit etti.

Polisin Özgür Arda’yı nasıl katlettiğini yanındaki arkadaşı şöyle ifade etti; “Biz olay öncesi mahalle köşesinde Özgür ile birlikte sohbet ediyorduk. Polis gelip bize kimlik sordu. Özgür kimliğinin evde olduğunu söyledi. O esnada Özgür eve doğru koşmaya başladı. Polis hiçbir şey söylemeden ateş açtı. Biz havaya ateş açtığını düşündük. Sonrasında gördük Özgür’e ateş açılmış.

Anne ise Azize Arda ise “Çarşı Karakolu’nda tanıklar da gözaltına alınıp orda bekletildi. Tehditle ifadelerini değiştirmeye çalışıyor. Devlet milletten rüşvet aldıklarını bırakıyor, rüşvet alamadıklarını da öldürüyor” diyerek isyan etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu