Gençlik

Pertek’te öğrencilerden eylem

Pertek’te uygulamalı İngilizce çevirmenlik bölümünün hazırlık sınıfının Dersim-Merkez’e verilmesini protesto etmek amacıyla öğrenciler önce Pertek MYO’da daha sonra ise Pertek-Merkez’de basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirdikleri basın açıklamasında; yetersiz bilgilendirmeden kaynaklı önce Pertek’te, şimdi ise Dersim-Merkez’de ev tutmak zorunluluğunda kaldıklarını ve buna imkânları olmadığını vurgulayan öğrenciler, hazırlık bölümünün tekrar Pertek’e verilmesini istediler.

Rektörlüğe dilekçe yazdıklarını ve dilekçelerinin muhatap alınmadığını, kendilerine hiçbir açıklama yapılmadan gelişen sürecin içerisinde yer aldıklarını belirten öğrenciler, “Bugün bu mağduriyet ilk ve son değildir. Burada bir sorun varsa o da eğitim sisteminin kendisidir ve bu sorunlara karşı sesimiz hiçbir zaman kısılmayacaktır. En doğal hakkımızı yekvücut olarak alacağız” açıklamalarından sonra seçtikleri temsilcileri bölüm hocaları ile görüşmek için okula gönderdiler.

Basın açıklaması sırasında öğrencileri korkutmak ve sindirmek amaçlı Meslek Yüksekokulu’na gelen polislere “Polis defol üniversiteler bizimdir” sloganları ile karşılık verildi.

Pertek-Merkez’de tekrar biraraya gelen öğrenciler buradaki basın açıklamasından sonra Elazığ-Dersim yolunu bir süre trafiğe kapattılar.

 

Pertek YDG

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu