Güncel

Peri’de saldırıda, direnişte sürüyor!

Peri Vadisi’nde yapılmak istenen baraja karşı direnen Özgür Köylü Hareketinin sürdürdüğü direnişi bastırmak isteyen egemenler hareketin aktivisti Özkan Arslan’dan sonra 6 köylüyü daha gözaltına aldıktan sonra tutukladı. Deniz Gül, Zülfü Artak, Mustafa Artak, Zülfikar Çiçek, Mustafa Akça, Murat Altay isimli köylülerin tutuklanmaya gerekçe gösterilen iddia ise kamu malına zarar vermek! Sürecin başından beri türlü saldırılarıyla baş edemediği direniş karşısında, saldırganlığını artıran egemenler tutuklama terörüyle amacına ulaşma gayreti içerisindedir.

6 Ağustos günü gözaltına alınan ve tutuklanan köylülerin hemen ardından ‘fırsatı’ değerlendirmeyi düşünen işgalci Limak ve jandarma direniş çadırına saldırmıştır. Tüm bu saldırganlığa rağmen Xarik (Aşağı doluca)  köylüsü direnmede kararlı olduğunu, gözaltılar sonrası direniş çadırını yıkmaya gelen Limak şirketinin özel güvenlikçilerine ve jandarmaya karşı duruşuyla göstermiştir. Köylülerin kararlılığı karşısında jandarma ve özel güvenlikçiler geri çekilmiştir.

Ayrıca bugün (7 Ağustos) Partizan ve DHF tarafından Xarik köyüne ortak bir ziyaret gerçekleştirilmiştir. Direnişi sahiplenmek ve kamuoyuna taşımak ayrıca köylülerin yalnız olmadığını ortaya koymak için gerçekleştirilen ziyaret ve dayanışma devam edecektir.

Dersim Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu