Güncel

Partizan’dan Yeşilkent ile dayanışma etkinliği

İstanbul Avcılar Yeşilkent’te bulunan Pir Sultan Cemevi bir süredir CHP belediyesinin saldırılarına maruz kalıyor. TC devletinin “tek”çi anlayışı halkımızın dilini, inançlarını kendine “devrimci” diyen CHP eliyle yok sayarak saldırılarına devam ediyor.

Yeşilkent Pir Sultan Cemevi, bölgede yaşayan Alevi halkımızın kendi çabasıyla yaşatmaya çalıştığı bir kurum olarak varlığını sürdürmek istiyor. CHP belediyesiyse halkımızın değerlerine saldırmaya devam ediyor. Yeşilkent Pir Sultan Cemevi, kurulduğundan bu yana CHP’li belediyenin  6 kez saldırısına maruz kaldı.

Bu saldırılara karşılık olarak halkımızın haklı taleplerini sahiplenerek yürüttüğümüz çalışmalardan biri de sanatçı dostumuz Pınar Aydınlar’ın destek ziyareti oldu. 19 Nisan Perşembe günü sanatçı Pınar Aydınlar cemevine gelerek, sürece halkımızın yanında olma sorumluluğuyla  destek verdi.

Pınar Aydınlar konuşmasında Alevilerin, Kürtlerin, işçilerin, bu ülkede katliamlara maruz kaldığını; cemevini yıkmak isteyen zihniyetin bu katliamcı zihniyetle aynı olduğunu belirterek, halkın kendi değerlerine  sahip çıkmasının ne kadar önemli olduğunu söyledi.

Hızır Paşa sofrasını tercih edenlere Pir Sultan yoldaşlığını anlatmak gerektiğini söyleyen Pınar, CHP’li belediyenin cemevini sahiplenenleri “terörist” ilan ettiğini hatırlatarak, Deniz Gezmiş ve İbrahim Kaypakkaya’yı örnek alınması gerektiğini belirtti.

Daha sonra Partizan adına bir konuşma yapıldı. Konuşmada devrimcilerin her zaman ezilenlerin, yok sayılanların yanında olduğu belirtilerek, devrimcilerin de ezilenler tarafından sahiplenilmesinin öneminin altı çizildi.

Daha sonra etkinlik, Pınar Aydınlar’ın söylediği ezgilerle devam etti. Katılımın yoğun olduğu etkinlik söylenen ezgilere halkın katılımıyla coşkulu bir şekilde sonlandı.

Esenyurt Partizan

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu