Manşet

Partizan; Hepimiz Ali’yiz, Öldürmekle Bitmeyiz!

İstanbul: Taksim Gezi direnişi sırasında sivil polisler tarafından katledilen Ali İsmail Korkmaz başta Antakya olmak üzere birçok kentte yapılan eylemlerle anıldı. Devlet Ali’i anmak isteyenlere azgın bir biçimde saldırdı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Partizan, Taksim Gezi direnişi sırasında şehit düşenleri anarak yapılacak eylem ve etkinliklere  katılım çağrısı yaptı.

Açıkalamanın tam metni şöyle:

Gezi direnişi ülkemizin dört bir yanında yüzbinlerin direnişiyle, sokaklarda, barikatlarda, forumlarda devam ediyor. Direniş devam ederken öte yandan egemenler cephesinden saldırılarda hız kesmiyor. Ev baskınlarıyla yüzlerce kişi gözaltına alınıyor ve tutuklanıyor. Sokağa çıkan emekçiler azgınca uygulanan devlet törürü ile sindirilmek isteniyor. Gazın, copun, tazyikli suyun, plastik mermilerin yetmediği yerlede sivil faşistler devreye sokuluyor.  Emek örgütleri gece yarıları yapılan yasal ‘düzenlemelerle’ tasfiye edilmeye çalışıyor. Günlerce emekçilere kapatılan ve direnişte sembolleşen Gezi Parkı eylem yapmamak şartıyla açılıyor.

TC Faşizmi, son olarak katlettiği direnişçi Ali İsmail Korkmaz’ı Antakya’da sahiplenen emekçi halkımızın üzerine gaz bombaları, plastik mermiler ve tazyikli su ile azgın polis terörü uygulanıyor. Faşist devletin azgın saldırılarına rağmen halkımız özgürlük ve demokrasi talebiyle ülkemizin dört bir yanında sokakları doldurmaya, faşizme karşı direnişi büyütmeye devam ediyor.

Halkımız faşizmin korkusunu sokaklarda her geçen gün daha da büyütüyor. Faşist devlet halkımıza hesap vermekten kaçamayacaktır. Döktüğü her kanın, her saldırının hesabını halkımıza verecektir.

Gezi Direnişi sırasında yaşamını yitiren şehitlerimizin mücadelesine sahip çıkacak, direnişi büyüteceğiz. Ali İsmail Korkmaz’ı katleden faşistlerden hesap sormak için sokağa ve eyleme çıkma zamanıdır! 

PARTİZAN”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu