Güncel

Ovacık’ta devlet terörü protesto edildi

Dersim: Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Dersim-Ovacık’ta bulunan Kızık ve Hanuşağı Köyü, özel harekatçılar tarafından basılmış, köylüler tehdit edilmiş ve kadınları darp edilmişlerdi.

Sistemin Dersim’e dönük saldırılarının ardı arkası kesilmezken acizliğin açığa çıkarttığı bu saldırganlık kendini köylerde göstermektedir.

Kızık ve Hanuşağı Köyü’nde özel harekatçıların köylere gerçekleştirdikleri saldırıları ve orman yangınlarını teşhir etmek için Ovacık halkı 3 Eylül günü Turistik Otel önünde toplanmış ve burada gerçekleştirdikleri yürüyüşün ardından bir basın açıklaması gerçekleştirmişlerdir.

Yapılan bu protesto eylemine Partizan’ında içinde bulunduğu birçok devrimci, demokrat ve yurtsever kurum da katılmıştır.

Turistik otel önünde toplanan kitle “Köy boşaltmaları, köy baskınları, orman yangınları, asimilasyon devlet terörüne boyun eğmeyeceğiz” pankartı açtı.

Baskılar bizi yıldıramaz”, “Faşizme karşı omuz omuza” vb. sloganlarla adliye önüne yürüyen kitleye yürüyüş esnasında esnaflar kepenk kapatarak destek vermişlerdir.

Basın açıklamasının okunmasının ardından eylem sona ermiştir.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu