Güncel

Onurumuz için kan ve can vermeye devam edeceğiz(Video-haber)

İstanbul: Hasta tutsakların serbest bırakılması ve Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması için her hafta Bakırköy Kadın Kapalı hapishane’de bir araya gelen Tutsak yakınları ve TUAD kararlı bir şekilde eylemlerini sürdürüyor.

Bugün( 8 Haziran) yine bir araya gelen aileler son günlerde artan tutuklama terörünü protesto etti. “Hücreleri boşaltalım barışı konuşalım”, “Cezaevlerinde ölümlere son hasta tutsaklara özgürlük” yazılı pankart açan aileler sıklıkla “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Zindanlar yıkılsın tutsaklara özgürlük”  “Hasta tutsaklar serbest bırakılsın” sloganlarını attılar. Eylemde ayrıca “ Mazlum ayağa kalkmadan zalim diz çökmez”, “Teslim olmak ihanettir direnişe bin selam” ,“Hasta tutsaklar serbest bırakılsın” , Devrimci tutsaklar onurumuzdur” ve “ Ulusal mücadelemizi geliştir önderliği özgürleştir” yazılı dövizler dikkat çekti.

Eylemde TUAD adına açıklama yapan Mahmut Taşdan son günlerde gerçekleşen tutuklama terörü ile hapishanelerin doldurulduğuna ve hapishanelerde saldırıların giderek artacağına dikkat çekti. Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecrit uygulamasına değinen Taşdan Sayın Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit giderek artıyor. Koster bozuk bahanesi ile görüşler engelleniyor. Bizce Koster bozuk değil, zihniyet bozuk” dedi.


Açıklamanın ardından konuşma yapan Aysel Kolçak son günlerde devam eden saldırıların bir anlamı olduğunu ve bu saldırıların bir korkunun ifadesi olduğuna değindi. Kolçak yaptığı açıklamada “ Başbakan Erdoğan Kürtaja katliam derken Roboski için hata diyor. Bir buradan tekrardan söylüyoruz. Kan para karşılığı verilen bir şey değildir bizim açımızdan. Bizler kanı onurumuz gururumuz için veriyoruz. Roboski’de katledilen gençlerimizin ailelerine tazminat veriyorsunuz. Bu insanlığı ayaklar altına almaktan başka bir şey değildir. Bir onurumuz için kan ve can verdik. Onurumuz için vermeye kan ve can vermeye devam edeceğiz” dedi. Açıklamanın ardından   “ Katil Erdoğan”, “ Katil devlet hesap verecek” sloganları atıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu