Manşet

Özgür Gelecek ve Partizan’a toplatma!

İstanbul: Devletin, en demokratik taleplere bile her zaman olduğu gibi azgınca saldırdığı bir dönemden geçiyoruz.

Bu baskıya karşı yükselen muhalefete, halkın öfkesine engel olabilmek adına, özellikle devrimci, demokrat kamuoyunun can damarı olan basına yönelik saldırıları da artmaya devam ediyor.

Gazeteciler, basın emekçileri çeşitli bahanelerle tutuklanıyor, gözaltına alınıyor; bu basını takip edenler dahi aynı saçma gerekçelerle yasadışı örgüt üyesi oldukları iddiasıyla terör estirilerek operasyonlarla tutuklanıyor.

Gazetemiz de bu saldırıların odağında.  Yıllardır gazetemiz sık sık toplatılıyor, kapatılıyor; okurlarımız işkenceye maruz kalıyor, gözaltına alınıyor, tutuklanıyor. Geçtiğimiz aylarda Antep, Maraş, Dersim illerindeki operasyon kapsamındaki operasyon sonucu 12 okurumuz tutuklanmıştı.

Bugün gazetemizin 37. sayısı, Munzur Festivali için çıkardığımız özel sayı, Partizan dergisinin 78. sayısı hakkında hiçbir gerekçe gösterilmeden toplatma kararı çıkarıldı. İstanbul 10.Ağır Ceza mahkemesi T.C Anayasasının 28/3 ve 5187 sayılı kanunun 25/2 maddeleri uyarınca her üç yayının tamamına el konulmasına karar verdi. Bu toplatma kararlarının hemen her gün yapılan operasyonlardan öz itibariyle hiçbir farkının bulunmadığını biliyor, bütün baskılara rağmen yayın hayatımızı daha da güçlendirerek sürdüreceğimizi tekrar pahasına vurguluyoruz.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu