Güncel

Özgür Gelecek okuruna polis baskısı

Aileme yaklaşık bir haftadır İstanbul Emniyet Müdürlüğünden “kızınız hakkında konuşmak istiyoruz” şeklinde üstü kapalı telefonlar geliyordu. Ailem bunu ilk etapta dikkate almadı. Daha sonra polis tekrar arayıp “yarın sizin semtinize geleceğiz, siz gelmediniz, biz geliyoruz. Bölge karakoluna gelin” şeklinde söylemlerde bulundu. Bunun üzerine ailem, telaşlı bir şekilde karakola gitti.

Orada benim arkadaş çevremin; insanlar öldüren ve beni de buna teşvik eden insanlar olduğunu belirtip, “Kızınız bu ortamdan uzaklaşmazsa onu kaybedeceksiniz” şeklinde “uyarılarda” bulunmuşlar ve benim Suzan Zengin’in cenazesinde çekilen görüntülerimi aileme göstererek; “Kızınız gözümüzün altında, eğer bir eylemde daha görüntülenirse gözaltına alınacak. Bizim de yapacağımız bir şey kalmaz” şekline tehditlerde bulunmuşlar.

“Bu işler hep böyle başlar, yakında halkı da öldürür senin kızın. Kızın şu an senin onlarla takılırsa onların olacak, kızını kaybediyorsun” şeklinde iğrenç söylemlerde bulunmuşlar. Hatta  yaklaşık bir  ay önce ben evde iken bizim eve biri  kadın üç erkek gelmişti. Valilikten geldiklerini söylemişlerdi “bir sorununuz var mı” diye.

Ben içeri almamıştım, beni sormuşlardı kardeşime ve bu valilikten gelenler de beni tespit etmek, ev ortamımı görmek, evdeki kitaplarımı tespit etmek için gelmişler. Çünkü karakolda anneme; “Valiliğin bile kızından haberi var. İyice tehlikeli oluyor, bu kadar uyarmazdık, iyi niyetimizi anlayın” demişler.

(İkitelli’den bir ÖG okuru)

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu