Manşet

Tuzluçayır’da Özgür Gelecek Muhabirine Saldırı

Ankara: Tuzluçayır’da Cami-Cemevi projesine karşı başlayan direnişe saldıran polis eylemleri takip eden muhabirleri de yöneldi.

Polis şiddetini ve insan hakları ihlallerini görüntüleyen basının işini yapmasından rahatsız olan polis, özelliklede devrimci sosyalist ve ilerici basına yöneldi.

Bu saldırılardan biri dün gece yaşandı. Eylemleri izlemek üzere Tuzluçayır’da bulunan Özgür Gelecek muhabiri Tirej Kaya polisin saldırınsa uğradı. Saldırıdan Evrensel muhabirleri de nasibini aldı.

Çatışmaları takip etmek ve fotoğraf çekmek amacıyla inşaatı süren bir apartmanın üst katına çıkan Özgür Gelecek ve Evrensel muhabirleri burada polis tarafından darp edildi. İnşaata giren çevik kuvvet polisleri muhabirlerin bulunduğu binaya girdi. Işık bulunmayan binada muhabirleri el fenerleri ile bulan çevik kuvvet polisleri basın çalışanlarının gazeteci kartlarını göstermelerine karşın “biz sizin kimin gazetecisi olduğunuzu biliyoruz, siz teröristsiniz” diyerek küfüler ve hakaretlerle saldırmaya başladı. Muhabirlerinin telefonla arkadaşlarına haber vermeleri üzerine bu defa iyi polisi oynayan çevik kuvvet “sendikalı mısınız, çalışma koşullarınız nasıl?” gibi sorular sormaya başladı. Özgür Gelecek muhabirini gözaltına almaya çalışan polis muhabirimizin direnmesi ve diğer muhabirlerin sahip çıkması sonucu muhabirimizi yere yatırarak darbe etti. Saldırı sonucu muhabirler çeşitli yerlerden yaralandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu