Gençlik

Öğrenci uyuma haklarına sahip çık!

Mersin: Mersin Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler; 3 Ekim günü,  yurtta yaşadıkları problemlere karşı yurt önünden başlayarak bir yürüyüş düzenledi.

Akdeniz oyunları kapsamında yapılan ve daha sonra Mersin Üniversitesi kız öğrenci yurdu olarak devredilen yurdun eksiklikleri sonucu öğrenciler yürüyüşte birleşti.

Öğrenciler, yurda ulaşımın sağlandığı yolların yapılmamasından dolayı dolmuşların yurt önüne kadar gidemediğini, bundan dolayı da fakültelerden yurda kadar yürüyerek gitmek zorunda kaldıklarını belirtti. Giden dolmuşların ise öğrencilerden ücret aldığını aktaran öğrenciler, yurt binasından rektörlüğe kadar bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Rektörlük önünde basın açıklaması yapan öğrenciler, yurdun Akdeniz oyunları sürecinde hiçbir eksikliğinin olmadığını, her haliyle lüks bir otel gibi hizmet verdiğini fakat öğrenciler yerleştikten sonra eksiklerin ardı arkasının kesilmediğini söylediler.

Öğrenciler, yurt yemekhanesindeki yemek ücretlerinin fazlalığından, dokuz katlı binada asansörlerin devre dışı bırakılmasından, öğrencilerin ihtiyacı olan tüm elektronik malzemelerin toplatılması sorunlarından da bahsettikten sonra, “ulaşım haktır engellenemez” , “öğrenci uyuma hakkına sahip çık” , “ücretsiz ulaşım istiyoruz” sloganları attılar. Ardından (04.03) günü yine yurttaki öğrencilerin sorunlarını dile getirdiği bir eylem olacağı çağrısı yapılarak eylem sonlandırıldı.

Kaynak: www.yenidemokratgenclik.net

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu