Güncel

Ölümsüzlük yolculuğunda direngen bir yürek daha uğurlandı(videolu haber)

11 Eylül günü katillerin barınağı olan 75. yıl Sultan Gazi Polis Karakolu’na yönelik feda eylemi gerçekleştiren DHKP-C militanı İbrahim Çuhadar’ı 16 Eylül günü ölümsüzlüğe uğurlandı. İbrahim Çuhadar bir devrimci olarak öncesinde hunharca katledilen Engin Çeber, Erdal Dalgıç ve Hasan Selim Gönen’in hesabını sormak için bir beden olarak düşman kalesinde korku saldı.

Kahramanlar ölmez halk yenilmez“, “İbrahim Çuhadar ölümsüzdür” sloganlarıyla gazi Karakol Durağı’nda karşılanan Çuhadır’ın cenazesi yüzlerce kişinin omzunda yükselerek Gazi Cemevi’ne getirildi.

Buradaki işlemlerinin ardından saat 13.30’da yüzlerce kişi defin işlemleri için gazi mezarlığına doğru yürüyüşe geçti. “Hasan Selim Gönen ve İbrahim Çuhadar ölümsüzdür”, “ İşkencecilerden hesap sorduk soracağız” yazılı pankartların açıldığı eylemde sıklıkla  “DHKC-SPB katillerin peşinde”, “ “Umudun adına feda feda bin feda” vb. sloganlar atıldı.

Yol üzerinde bulunan Mobese kameralar ise cephe milisleri tarafından yakılarak etkisiz getirildi. Ayrıca yol boyunca  “İbrahim Çuhadır ölümsüzdür”, “Umudun adı DHKP-C” vb. yazılamalar yapıldı.

75. Yıl Sultan Gazi Polis Karakolu’na yaklaşıldığında ise polisin karakolu özel harekâtçılarla doldurduğu dikkat çekti.

Gazi Mezarlığı’na gelindiğinde ise kitle defin işlemleri başladı. Marş ve sloganlarla defnedilen cenaze daha sonra kızıl karanfil ve kızıl bayrakla örtüldü.  Definin ardından burada konuşmalar yapılarak Çuhadar hakkında bilgi verildi. Çuhadar’ın inşaatta çalışırken devrimci mücadele ile tanıştığı, 1994’de tutuklandığı ve çeşitli cezaevlerinde 10 yıl tutuklu kaldığı belirtildi.
Polis şiddetinin gün geçtikçe arttığına, bu polislerle ilgili yargılamaların da göstermelik yapıldığı belirtildi. açıklamanın ardından kitle kortej halinde Cemevine geçti.

Resim galerisi için tıklayınız: http://www.ozgurgelecek.net/resim-galerisi.html


Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu