Gençlik

ODTÜ ’de açlık grevlerine destek sürüyor

Açlık grevlerinin 50.gününe girmesiyle birlikte yurtsever tutsakların taleplerinin kabul edilmesi ve açlık grevlerinin bitirilmesini isteyen Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencileri 31 Ekim Çarşamba günü giriş kapısından Eskişehir yoluna çıkmak istedi.

AKP Genel Merkezine yürümek isteyen öğrenciler polisin engellemesiyle karşılaşmış uzun süreli bir çatışma yaşanmıştı. Yoğun gaz bombalarının ve tazyikli suyun kullanıldığı eylemde talepler kabul edilinceye kadar eylemlerin devam edeceği haykırıldı. Yine aynı taleple 1 Kasım Perşembe günü “Ölüm değil çözüm istiyoruz” şiarıyla yaklaşık 150 kişilik kitle meşaleli bir yürüyüş gerçekleştirdi.

YDG’nin de destek verdiği eylemde A4 kapısından 100. Yıl Migrosa kadar yürüyüş yapan devrimci, demokrat, yurtsever öğrenciler sık sık “Zindanlar yıkılsın tutsaklara özgürlük !”, “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.

Yürüyüşün ardından kampüse dönen öğrenciler yurtlar bölgesine açlık grevi çadırı açarak dünden itibaren süresiz dönüşümlü açlık grevine başladı.

Ankara YDG

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu