Güncel

Muhlis Barut yaşamını yitirdi.

 

H.Merkezi: İnşaat işçisi Muhlis Barut ağır hasta olmasına rağmen bırakılmayarak hapishanede ölüme terk edildi.

İzmir’de İki yıl önce Yeşil kart süresini uzatmak için gittiği Bayraklı Toplum Sağlığı Merkezi’nden dövülerek dışarı atılması üzerine Muhlis Barut silahla büroya gelmiş ve sağa sola rastgele ateş açmıştı. Gözaltına alınarak tutuklanana Muhlis Barut, 16 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kanser hastası olan Muhlis Barut’un hastalığı tedavisi yapılmadığı için hızla ilerledi. Kanserin vücudunun diğer bölgelerine sıçradığı Barut, hakkında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi  doktorları 6 aylık ömrünün kaldığını açıklamıştı. Muhlis Barut, İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan rapor alması için İstanbul’daki Metris Hapishanesi’ne gönderildi.

Burada fenalaşan Barut, Samatya Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ailenin çabalarıyla gündeme gelen Muhlis Barut’un serbest bırakılması için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sözde devreye girmişti ancak Gül’ün hastaneye kaldırılmasıyla Muhlis Barut da ölüm terk edildi. Muhlis Barut, 9 Eylül günü tutulduğu Metris Hapishanesinde yaşamını yitirdi. Muhlis Barut bu ülkede devletin emekçilere bakış açısını özetleyen ve ne yazık ki tek olmayan örneklerden.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu