Güncel

( resim galerisi-video)Mısır’da ohâl, halk sokaklara çıkıyor

H.Merkezi: Bu sabah saatlerinde Adeviye ve Nahda meydanlarındaki Mursi’yi destekleyen kalabalığa yapılan saldırıda 50’den fazla kişin hayatını kaybetti. Adeviye ve Nahda meydanlarının giriş ve çıkışlarının zırhlı araçlarla kapatılmış durumda.

Ordu’nun Adeviye ve Nahda meydanlarındaki kitleye yönelik açtığı ateş sonucunda çok sayıda kişi yaşamını yitirdi. Müslüman Kardeşler yaptıkları açıklamada 500 kişinin öldüğünü ve 9 binin üstünde yaralı olduğunu belirtti.

Asker ve polisin saldırısı karşısında Müslüman Kardeşler polise molotofkokteyli atarak çatışmaya başladı.

Mısır’da 1 ay olağanüstü Ohal

Mısır’ın başkenti Kahire’deki Adeviyye ve Nahda meydanlarında darbe karşıtlarına yönelik saldırının ardından çatışmalar hız kesmeden devam ediyor. Ordu saldırıda gerçek mermi kullandı. Gerçekleşen bu katliamlarda çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Fakat her şeye rağmen meydanda toplanılmaya devam ediliyor. 47 gündür meydanda bulunan çadırlar kaldırılırdı. Yaşananlardan sonra Mısır Cumhurbaşkanlığı bugün saat 17.00 itibariyle olağanüstü hal ilan edildiğini açıkladı. Mısır’da olağanüstü halin bir ay süreyle geçerli olacağı belirtiliyor.

Mısır’da halk sokağa çıkıyor

Mısır’daki katliama sessiz kalmayan/ kalamayan halk diğer şehirlerde sokağa çıktı. Süveyş kentindeki olaylarda 5 kişinin öldürüldüğü belirtildi. Suveyş Kanalı ve Kızıldeniz limanları 4 günlüğüne kapatıldı.

[widgetkit id=284]

 

[widgetkit id=286]

 

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=C5PSZBqzl0A{/youtube}

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu