Gençlik

ME.Ü Yurdunda Bir Ölüm Daha!

Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü’ndeki Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı kız öğrenci yurdunda gerçekleşen “trafik kazası”nda Bahar Salim isimli öğrenci hayatını kaybetti.

“Kaza” dün saat 17.00’de kız yurdu önünde gerçekleşti. Hastaneye ağır yaralı olarak kaldırılan Bahar, gece saatlerinde hayatını kaybetti. 19 yaşında Felsefe 1.sınıf öğrencisi olan Bahar Hakkari’den gelmişti Mersin’e. Rektörlüğün, yurt müdürlüğünün ve kara yollarının sorumsuzluğu onun canına mal oldu.

Kaza mıydı yoksa göz göre göre gelen bir gerçek miydi?

Geçen aylardan da bildiğimiz üzere Mersin kız yurdunun bir ulaşım yolu yok ancak inşaat araçlarının ve ringlerin kullandığı derme çatma bir yol var. Ve buraya özel araçların da girmesi serbest. Özel araçların rahatlıkla girip sürat yapabildiği yerde aslında ne yol var ne de kaldırım, yolu yapılmadan KGS’si ve camisi hazır olan kız öğrenci yurdunda ihmaller ve sorumsuzluklar yüzünden insanlar ölüyor.

Yaklaşık 2 ay önce hayatını kaybeden Feride’nin daha hesabı verilmemişken Rektörlük ve Yurt Müdürlüğü Bahar’ın kaybolan hayatı için nasıl bir açıklama yapacak, yine hangi saçmalıklarla kendilerini savunacak, suçu kimlere atacak?

Yetkililerin sorumsuzlukları yüzünden Mersin kız yurdunda 2 öğrenci hayatını kaybetti. Rektörlüğün anlaması gereken bir şey var o da iki tane ring aracıyla yurt koşullarının düzelmediği. Yurt yolunun yapılaması için kaç insanın ölmesi gerekli?

2013 Türkiye’sinin gerçeği buysa buyursunlar yüzleşsinler mersin kız öğrenci yurdunda yol olmadığı için bir öğrenci daha hayatını kaybetti!

Mersin Üniversitesi’nden Bir YDG’li

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu