Güncel

Mersin’de SES yöneticisi tutuklandı

Mersin: 5 yıl önce Mersin’de gerçekleşen kadına yönelik şiddet ile ilgili bir protesto eyleminden hapis cezası alan SES Mersin Şube yöneticilerinden Yılmaz Bozkurt Mersin E Tipi Hapishane’ye konuldu.

Hapishane önüne gelen KESK üyeleri “Dün insanları yakanlar zamanaşımından bırakılırken, bu ülkede demokrasi, barış için mücadele edenler baskı görüyor” diyerek protesto eylemi gerçekleştirdiler.

 

“KESK’li tutsaklar onurumuzdur”

5 yıl önce Mersin’de gerçekleşen kadına yönelik şiddet ile ilgili bir protesto eylemine soruşturma açılmış ve bu soruşturma sonucunda aralarında SES Mersin Şube yöneticilerinden Yılmaz Bozkurt’un da bulunduğu 3 kişi hakkında 1,5 yıl hapis cezası verilmişti.

Söz konusu “ceza” Yargıtay tarafından onaylanınca, evi basılarak gözaltına alınan SES Mersin Şube yöneticilerinden Yılmaz Bozkurt tutuklanarak, Mersin E Tipi Hapishane’ye getirildi.

Hapishane önünde biraraya gelen Bozkurt’un yakınları ve KESK üyeleri burada bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamada sık sık “Direne direne kazanacağız”, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “KESK’li tutsaklar onurumuzdur” sloganları atıldı.

Burada kitle adına açıklama yapan Tüm Bel-Sen Mersin Şube yöneticisi Recep Kara, “Dün insanları yakanların davası zamanaşımından düşerken, Bahçelievler’de 7 öğrenciyi katleden katiller serbest bırakılırken; bu ülkede demokrasi, barış, kardeşlik için mücadele edenler baskı görüyor, tutuklanıyor” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu