Güncel

Menemen’de 1 Mayıs çalışmaları

Polisin çalışmalarımıza tahammülsüzlük göstermesine, afişlerimizi söküp, yoldaşlarımızı tehdit etmesine rağmen Menemen’de YDG’nin “Tutsak öğrencilere özgürlük” kampanyası ve 1 Mayıs çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyoruz.

Helvacı Köyü

Uzun zamandır faaliyet yürüttüğümüz Helvacı Köyü’nde 1 Mayıs çalışmaları kapsamında okur ziyaretleri, bildiri dağıtımı ve Özgür Gelecek gazetesi dağıtımı yaptık.

20 Nisan Cuma günü yaptığımız çalışmada bildiri ve gazete dağıtımlarıyla okurlarımızı ve Helvacı halkını 1 Mayıs’ta Partizan saflarına çağırdık. 1 Mayıs’ın önemi üzerine sohbet ettik.

Asarlık Mahallesi

Kürt halkının yoğun yaşadığı Asarlık Mahallesi’nde 1 Mayıs çalışmaları kapsamında bildiri ve Özgür Gelecek gazetesi dağıtımı, okur ziyaretleri ve yazılamalar yaptık.

Esnaflara gazete dağıtımı yapıldığı sırada bildiriler de dağıtarak 1 Mayıs’ta Partizan saflarına çağırdık.

Ayrıca girdiğimiz kahvelerde Kürtçe ajitasyonlarla YDG’nin kampanyasını anlatarak imza topladık.

Yine Asarlık Mahallesi’nin merkezi yerlerine ve sokaklara yazılamalar yaptık. “Bijî 1 Gulan”, “Yaşasın 1 Mayıs”, “1 Mayıs’ta Partizan saflarına” vb. sloganların yanı sıra bir çok yere de Partizan imzası attık.

Afiş çalışması da yaptığımız mahallede partizan afişlerine tahammül edemeyen sivil polislerin söktüğü afişlerimizi de yeniledik.

İngiliztepe Mahallesi

Okur ziyaretleri, gazete dağıtımı ve bildiri dağıtımı yaptığımız İngiliztepe Mahallesi’nde yaptığımız çalışmalarla mahalle halkını 1 Mayıs’ta Partizan saflarına çağırdık.

Sokakta karşılaştığımız mahalle halkına 1 Mayıs’ın önemini anlatarak gazete ve bildiri dağıtımı yaptık.

Halk Pazarı’nda stant çalışması

İngiliztepe ve Asarlık halkının alışveriş yaptığı pazarda Partizan standı açarak bildiri dağıtıp, YDG’nin başlattığı tutsak öğrencilerle ilgili kampanya için imza topladık.

Menemen halkının yoğun ilgi gösterdiği standımıza, pazar esnafı da gelerek imza attılar. Ayrıca çay ve yemek ikram eden pazar esnafı, 1 Mayıs’a katılacaklarını belirttiler.

Ayrıca halkın yoğun ilgi gösterdiği standımızda yüzlerce imza toplayıp binlerce 1 Mayıs bildirisi dağıttık.

Yaptığımız mahalle çalışmalarının yanı sıra Menemen merkezinde afiş çalışması ve yazılama yaptık. 1 Mayıs’ta Partizan saflarına çağırdığımız yazılamaların yanı sıra afişlerimize de halkın ilgisi yoğundu.

Çalışmalarımız hızını artırarak devam edecek.

Menemen Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu