GüncelKadın

Manisa’da engelli kadına cinsel saldırıda bulunan üç erkek serbest bırakıldı

Manisa Salihli’de 20 yaşındaki engelli bir kadına cinsel saldırıda bulunan üç erkek serbest bırakıldı.

Manisa’nın Salihli ilçesinde yaşayan 20 yaşındaki yüzde 50 zihinsel engelli kadın,  4 Kasım 2020’de arkadaşı olduğu iddia edilen Uğur Ö. tarafından cinsel saldırıda bulunuldu. Uğur Ö. cinsel saldırı görüntülerini sosyal medyada yayımladı.

Görüntüleri eline geçiren İlkay E. ile kadının akrabası Muhammet A. da şantaj yaparak, kadını cinsel saldırıya maruz bıraktı. Kadının olanları anlatması üzerine babası emniyete giderek şikayette bulundu.

Gözaltına alınan üç kişi, suçlamalarını inkar etti. Adliyeye sevk edilen Uğur Ö., ifadesinin ardından serbest kaldı. Muhammet A. ve İlkay E. ise nöbetçi sulh ceza hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sanıklar hakkında ‘şantaj ve nitelikli cinsel saldırı’ suçlamasıyla 25’er yıla kadar hapis cezası istemiyle Salihli Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. İlk duruşmada tutuklanmasına karar verilen Muhammet A., ikinci duruşmada tahliye edildi. Görüntüleri çeken Uğur Ö. hakkında ise Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlamasıyla ayrıca dava açıldı.

Olanların ardından kızı ile başka kente taşınan baba Celal E., üç sanığın da tutuksuz yargılanmasına tepki gösterdi.

Cinsel saldırı nedeniyle psikolojisi bozulan kızının intihar girişiminde bulunduğunu, hastanede yattığını söyleyen Celal E., “Çocuğuma bunları yapanların dışarıda gezmeleri, beni rahatsız ediyor. Engelli kızımı resmen tuzağa çekip, verdikleri uyuşturucuyla iğrenç şeyler yapmışlar. Bunlar arasında ‘ağabey’ dediği kişi de var. Baba olarak yıkıldım. Bu kişiler dışarıda serbestçe geziyor; kızım da onlar tekrar karşısına çıkacak, diye korkuyor. Kızım geceleri rahat rahat uyuyamıyor. Hayata tutunması için çabalıyorum. Bir an olsun yalnız bırakamıyorum. Yetkililerden destek istiyorum” diye konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu