Emek

Maltepe işçileri eylemdeydi

İstanbul: Bugün (7 Nisan) saat 14.00’te Taksim Tramvay Durağı’nda buluşan Maltepe Belediyesi taşeron işçileri taşeronlaşmaya karşı bir eylem düzenledi.

Taşeronluk Ölüm Demektir, Direnen Kazanacak” pankartı açan Maltepe işçilerine; HEY Tekstil işçileri, “Haklarımız Geri Verilsin, Hizmet Ödülü Geri Alınsın” pankartı ile destek verdi.

Buradan Galatasaray Lisesi’ne yürüyen işçiler “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır”, “Her yerde direniş kazanacak”, “Kahrolsun ücretli kölelik düzeni” gibi sloganlarını attılar yürüyüş boyunca.

Lise önünde basın açıklaması gerçekleştiren işçiler, taşeronlaşmaya karşı en temel hakları almak için, anayasal haklarını kullanarak direnişe başladıklarını ve  110 gündür  direnişte olduklarını söylediler.

Direnişlerinin 108. gününde CHP’li Maltepe Belediyesi’nin 6 işçiyi işe geri alacağına, diğer 3 işçinin ise ihbar ve kıdem tazminatlarını ödeyeceğine ve başka belediyelerde işe alacaklarına dair söz verdiklerini belirten işçiler; bu nedenle CHP İl Binasına yürümekten vazgeçtiklerini belirtiler.

HEY Tekstil işçileri de söz alarak direnişlerinin 60 gündür devam ettiğini ve haklarını alana dek mücadelelerine devam edeceklerini duyurdular.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu