Gençlik

Liselilere Forumda saldırı

H.Merkezi: Batıkent Çapulcu Liseli Forumu ikinci kez biraraya gelerek süreci konuştu.

 Batıkent Çapulcu Liseli Forumu Ethem Sarısülük Parkı’nda bir araya gelerek Gezi Ayaklanması sürecinde geçliğe düşen görevi tartıştı. Bunun yanı sıra liseliler, Gezi direnişinde, liselilerin durumunu ve okullarda yaşanan sorunları da konuştu.

Devletin liselere dönük politikalarına karşı sokağa çıkma, meydanlarda olma kararı alan liseliler, forumun ardından türküler söyleyip halaylar çekti.

Forum devam ederken parka gelen bir kişi, orada buluna gençlere küfür ederek, hakaretlerde bulundu. Saldırgan ayrıca kadınlara cinsiyetçi küfürler savurdu. Kadınların tepkisi üzerine adam parktan ayrıldı.

Daha sonra tekrardan gelen gelen saldırgan, bu kez cebinden çıkardığı içkiyi, bir liseliye içirmeye çalıştı. Tepkiler üzerine yeniden parktan ayrılan kişi, yanına birkaç arkadaşını alarak, gençleri takip etmeye başladı.

Liseli gençler, Batıkent metrosunun önünde “Faşizme karşı omuz omuza” sloganını atınca, cebinden bıçağını çıkartan saldırgan, bıçağı gençlere doğru sallayarak, bir genci elinden yaraladı.

Yaralana liseli Hastaneye kaldırıldı. Genç, daha sonra karakolda ifade verdi. Liseliler, saldırgan hakkında şikâyetçi oldu

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu