Güncel

Kızıl Bayrak muhabiri ve gözaltındaki devrimciler serbest bırakılsın!

İstanbul: Okmeydanı Araştırma Hastanesi önüne giderek Nebiha Aracı’nın durumunu ve TAYAD’lı ailelerin eylemini izleyen Kızıl Bayrak gazetesi çalışanı ve Eksen Yayıncılık Yazı İşleri Müdürü Tayfun Altıntaş, TAYAD’lı ailelerle birlikte gözaltına alındı. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Kızıl bayrak Gazetesi muhabirleriyle birlikte gözaltına alınanların serbest bırakılmasını istedi.

Gözaltına alındığına dair geç saatlerde bilgi aldığımız ve halen avukatlarla görüştürülmeyen Altıntaş’ın polis saldırısına maruz kalması, devletin devrimci basına ve genel olarak devrimcilere yönelik saldırılarının bir parçasıdır” denilen açıklamada 8 Ekim akşamı Yenibosna 75. Yıl Karakolu’na yönelik gerçekleştirilen silahlı eylemin ardından gözaltına alınana Nebiha Aracı’nın gece 02.00 sıralarında ağır yaralı olarak hastaneye götürüldüğü hatırlatılarak bu durumun Aracı’nın polis tarafından ağır işkence gördüğünün bir kanıtı olduğu ifade edildi.  Aracı’nın vücudunun her yerinin darp edildiği, burun ve kafatasının arka kısmının kırıldığının belirtildiği açıklamada erte

si gün Okmeydanı Araştırma Hastanesi önünde toplanan TAYAD’lıların da polis saldırısının hedefi olduğu ve gözaltına alındığı bu sırada eylemi izlemek üzere orada olan Kızıl Bayrak çalışanı Tayfun Altıntaş’ın da gözaltına alındığı dile getirildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu