Güncel

Kızıl Bayrak gazetesi toplatıldı!

İzmir: Egemenlerin halka yönelik saldırıları hız kesmeden devam ederken, ilerici-devrimci güçlere yönelik saldırıları da buna paralel artmakta ve sosyalist basın da bunda payını fazlası ile almaktadır.

Son olarak “Sosyalizm için Kızıl Bayrak” gazetesine de; 14 Eylül tarihli sayısı hakkında mahkemece toplatma kararı verildi. İstanbul 1 no’lu hâkimliği tarafından verilen toplatma kararında gerekçe;  3713 sayılı Terörle Mücadele Yasasının 6/2 ve 7/2 Maddelerinde düzenlenen “yasadışı örgüt propagandası”, “terör örgütünün açıklamalarını yayınlamak”, “suç ve suçluyu övmek” şeklinde gösterildi.

Gazetenin 8. sayfasında yer alan İbrahim Çuhadar’ın Gazi Karakoluna yönelik yaptığı eylem, DHKC’nin açıklamaları, polisin yayınladığı infaz listesi ile ilgili yazılar gerekçe gösterilerek toplatıldı.

Kızıl Bayrak gazetesi yaptığı açıklamada Ayrıca Kirli propagandaya sarılarak infaz listeleri yayınlayan, devrimciler hakkında türlü kirli propagandayı yayan ve cenazelerini almak isteyen ailelere dahi vahşice saldıran devlet, kuşkusuz ki devrimci basından rahatsız olmakta ve türlü yöntemlerle sesimizi kısmaya çalışmaktadır. Ancak bugüne kadar ne devrimci basın, ne de özel olarak gazetemiz Kızıl Bayrak böylesi saldırılara pabuç bırakmamıştır.” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu