Güncel

Kürtlerin iradesine karşı OHAL uygulaması

H.Merkezi: Amed’de bugün saat: 16.00’da yapılacak olan mitinge karşı valiliğin talimatıyla Özel Harekat Polisleri sokakları ve caddeleri ablukaya aldı.

Barış ve Demokrasi Partisi ile Demokratik Toplum Kongresi’nin İstasyon Meydanı’nda düzenleyeceği “Özgürlük İçin Demokratik Direniş” mitingi öncesi valilik kentte adeta OHAL uyguluyor. Valilik Rıha(Urfa), Gumgum(Maraş), Meletî(Malatya), Xarpêt(Elazığ), Elıh(Batman), Erzerom(Erzurum)’dan binlerce kolluk güçleri ve zırhlı araçlar getirtti. Amed’de esnaf  merkezde ve ilçelerde kepenk kapatarak devletin bu saldırısını protesto etti.

Sabahın erken saatlerinden itibaren kolluk güçleri akrep araçlarıyla sokaklarda dolaşarak mitingin yasak olduğunu ve gidilmemesi konusunda anonslar yaparak katılımı engellemeye çalıştı.

Devletin “Özgürlük İçin Demokratik Direniş” mitingine engel olmasına karşına Kürt halkı Merdîn, Şırnex, Elıh, Dîlok(Antep), Colomêrg (Hakkâri), Ağırî, Erzerom, Wan, Adana, Mersin, İstanbul, Xarpet ve Meletî gibi birçok bölgeden özel araçlarıyla Amed’e akın etti.

Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayınız:http://www.ozgurgelecek.net/resim-galerisi.html

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu