Emek

Koşuyolu Hastanesi’nde direniş

Kartal: Kartal Koşuyolu Hastanesi’nde 1 Ekim günü işbaşı yapmak için işe giden Ziya İncedere, “sevk” nedeniyle iş başı yapamayacağı öğrenince direnişe geçti. Dev Sağlık-İş Sendikası’nın Anadolu Yakası temsilcisi olan İncedere aynı zamanda sendikanın hastane temsilcisi.

Direnişi hakkında bilgi aldığımız İncedere “Hastane başhekimliği ve bağlı oldukları taşeron firmanın, hastanedeki sendikal örgütlenmeyi engellemek amacında olduğunu ve kendisinin bu nedenle sevk edildiğini” söyleyerek, sevk haberiyle beraber, başhekimlik önünde sendika gömleğini giyip direnişe başladı.

Kesinlikle sevk kararına uymayacağını ve sonuna kadar direneceğini” dile getiren İncedere’nin, Pazartesi başlayan direnişi, Salı günü tüm çalışanların katılımıyla bir günlük iş bırakma eylemine dönüştü. Bunun üzerine işçiler, panikleyen taşeron firma tarafından “direnişe katılan işçilere 350 TL para cezası verileceği” şeklinde tehdit edilmesine rağmen bu tehdit etkili olamadı!

İncedere, önümüzdeki Pazartesi gününden itibaren, eylemini bir basın açıklamasıyla çadır kurarak sürdürecek.

İncedere’nin gazetemize son sözü şöyle olmuştur: “Direnenler her zaman kazanmıştır ve ben de bu direnişimde çalışanların ve destek veren dostların yardımı ile kazanacağım. İşçi sınıfının bir neferi olarak, işçi sınıfının temsilcisiyim. Bu gün için korku imparatorluğunu yaratanlar, yarın yarattıkları o korku denizinde kendileri boğulacaktır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu