Gençlik

KOÜ’nde stant ve dergi dağıtımı

Kocaeli: YDG’nin  “#BAŞKALDIRIYORUZ” şiarı ile çalışmalarımızı Kocaeli Üniversitesi YDG olarak stant ve dergi dağıtımı yaptık.

Yapacağımız faaliyet öncesinde çalışmalarımızı nasıl daha örgütlü ve yaygın bir şekilde yapabilirizi tartışmak için bir toplantı düzenledik. Toplantıda esas olarak üzerinde durduğumuz noktalar YDG olarak nasıl bir inisiyatifle hareket etmemiz gerektiği,  gündem ve özellikle Gezi Ayaklanması sürecinde Genç yürekleri katleden katillerin üniversiteye gelmesi üzerine tartışmalar yürüttük. Ardından değerlendirme yaparak alınan kararlar sonucu toplantıyı sonlandırdık.

Toplantı da tartıştığımız konu olan yaygın bir şekilde faaliyet yürütme noktasında hemen ilk adımı atarak afiş çalışmalarına başladık. Kocaeli Üniversitesi Merkez Kampüs Sosyal Tesisler önünde stant çalışması gerçekleştirdik.

Ardından Üniversite’de dergimizin dağıtımını yaparak gençlerle sohbet ettik. Her zaman olduğu gibi standımıza yoğun ilgi vardı. Yapılan uzunca sohbetler sonucunda bizleri tanımak isteyen gençler iletişimde bulunulmak için telefon numaralarını bıraktılar. 

Bizler YDG olarak halka ve gençlere düşüncelerimizi, politikalarımızı, etkinliklerimizi,  dergi ve gazetemizi ulaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu