Emek

KESK Gözaltılar Konya’da Protesto Edildi

Konya: KESK’e yönelik 25 Haziran sabahı 10 ilde gerçekleştirilen gözaltı terörü Konya KESK şubeleri tarafından bir basın açıklamasıyla protesto edildi.

Saat 17.00’da Eğitim-Sen önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında; KESK Genel Başkanı Lami Özgen, Eğitim- Sen Genel Sekreteri Mehmet Bozgeyik ve 2 genel merkez yöneticisi, Tüm Bel- SEN Genel Sekreteri İzzettin Alpergin, SES Ankara yöneticisi Erdal Turan dâhil toplam 71 kişinin gözaltına alındığı belirtilerek, yapılan hukuksuzluk dile getirildi.

Basın metnini KESK şubeler platformu adına Eğitim-sen Şube Başkanı Cebrail Bektaş okudu. Bektaş: “Bir taraftan tüm alanları olduğu gibi, sendikal mücadele alanını da ‘hükümetin güdümünde’ biçimlendirmeye çalışan AKP Hükümeti, Türk Hava Yollarında bir taraftan grev devam ederken, aynı zamanda grevi yasaklayan bir yasayı meclisten geçirerek bir kez daha emekçi düşmanı tavrını tescil ettirmiş ve ileri demokrasisinin ne anlama geldiğini göstermiştir. AKP’nin militarist uygulamaları bütün alanlarda; sendikalara, gençliğe, kadına, barış isteyen demokrasi güçlerine karşı gözaltı, tutuklamalarla artarak devam etmektedir.” diyerek temel hak ve özgürlüklerin önüne geçildiğini kaydetti.

Oldukça kitlesel ve coşkulu geçen eylemde, sık sık; “Gözaltılar tutuklamalar baskılar bizi yıldıramaz”, “İnadına sendika inadına KESK”, “Faşizme karşı omuz omuza” ve “ Yaşasın Örgütlü mücadelemiz” sloganları atıldı. (Konya YDG)

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu