Emek

KESK 2013 Bütçesini Protesto Etti

Bursa: Ülkemiz egemen sistemin temsilcileri TBMM’de hazırladığı 2013 bütçesini ezilen emekçi halkımızın çıkarları doğrultusunda değil göbekten bağlı olup uşaklık ettiği emperyalistlerin savaş ve ekonomik politikaları doğrultusunda hazırladı.

Bu vesileyle KESK Bursa Şubeler Platformu 20 Aralık günü Fomara Vergi Dairesi önünde hazırlanan bütçeyi basın açıklaması eylemi gerçekleştirerek protesto etti.

Protesto eyleminde yapılan açıklamayı Şubeler Platformu adına BES şube sekreteri Aysun Torun okudu. Torun açıklamasında ‘’bugün mecliste onaylanan bu bütçede grevli toplu sözleşme mücadelesi yürüten kamu emekçileri yine yok.Bu bütçede 739 TL’ye mahkum edilen milyonlarca asgari ücretli yine yok.Bu bütçede kıdem tazminatı gasp edilmek istenen işçiler yine yok.Bu bütçede gübre parası bulamayan çiftçiler, köylüler yine yok.Bu bütçede vergi yükü altında ezilen küçük esnaf yine yok.Kısacası Bu Bütçede İnsanca Bir Yaşam Sürdürmek İsteyenler Yine Yok.Peki ne var bu bütçede?Yine sermayeye teşvik, rantiyecilerekıyak var.Asgari ücretten vergi kesintisi var.Tüm kamu hizmetlerinin tamamen paralı hale getirilmesi var.Eğitime ve sağlığa değil silahlanmaya ayrılan payın artırılması var’’ dedi.

Kitle eylemi savaşa değil emekçiye bütçe, savaşa değil eğitime sağlığa bütçe, gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek vb sloganlar ve alkışlarla destek verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu