Güncel

Kaypakkaya korkusu TÜYAP Kitap Fuarında!

İstanbul: Kaypakkaya’nın adı dahi devleti tedirgin edip korku salmaya devam ediyor. Faşist saldırıların, devlet terörünün arttığı bir süreçte değerlerin sahiplenmesi ve savunulması önem arz ediyor. Bu değerlerin varlığı devlet ve aygıtlarını açık biçimde korkuturken saldırgan tasarrufların zemini buradan yükseliyor.

Komünist önder Kaypakkaya’yı andıkları için yüzlerce kişiye dava açılıyor. Kaypakkaya’nın programatik görüşleri böylesi bir süreç karşısında daha da sahiplenmeli ve geliştirilmelidir.

Bu perspektifle Umut Yayımcılık olarak İbrahim Kaypakkaya’nın Seçme Yazılar isimli eserini Kürtçe olarak okuyucularımızla buluşturmanın gururu ve sevinci içindeyiz. Bu cevheri parıldatmak için 11 Kasım günü Umudu Tohumca Büyütüyoruz Şöleninde yeni kitabımızı okurlarımızla buluşturduk.

Binlerce kişinin yoğun ilgisini gören ürünümüz kitle tarafından sahiplenerek alındı.  Kitabın daha geniş kesimlerle buluşması için reklam vb tanıtım olanaklarının ardından kitabımızı 31. İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı’nda okuyucularımızla buluşturuyoruz.

Kaypakkaya korkusu sürüyor.

Umut Yayımcılık olarak TÜYAP Kitap Fuarı’nda 2. Salon 605 B No’lu stantta yerimizi alıyoruz. Fuarın ikinci gününde standımıza olan ilgide artış gözlemlenirken birçok kişi ile sohbet etme, ilişki kurma imkânı yakaladık. Ayrıca standımıza gelen, tanımadığız birçok kişi standımızda çalışmalarımıza yardımcı oluyor.

Bu yoğun ilgi elbet birilerini rahatsız ediyor. Bugün standımıza gelen bir TÜYAP yetkilisi kendilerine emniyetten iki kişinin standımızda bulunan Kaypakkaya resimlerini kaldırtılmasını söylediklerini belirtmiştir.

Standımıza gelen yetkili durumu bize bildirerek resimleri kaldırma olanağımızın olup olmadığını sordu. Yayınevi olarak TÜYAP yetkilisine polis sözcülüğü yapmaması gerektiğini böyle bir şeyin söz konusu bile olmayacağını belirttik.

Bu sırada standımızda bulunan yurtsever arkadaşların da tepkisi gösterdiği olayın ardından standımıza olan ilgi daha da arttı. Standımıza geniş bir okuyucu kesim ilgi gösteriyor. Standımızdaki politik sohbetler her geçen gün daha da artıyor.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu