Manşet

Katliamlara Kartal’da protesto

Kartal: Kartal’da Maraş,19 Aralık, Roboski katliamlarını protesto etmek ve katledilenleri anmak için 24 Aralık Pazartesi günü, Kartal Emek ve Demokrasi güçleri bir araya gelerek İstasyon Caddesi’nden Kartal Çarşı’ya meşaleli bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

“Katil devlet hesap verecek”,”Maraş’ı unutma ve unutturma”, “Yaşasın 19 Aralık direnişimiz”,”yaşasın halkların kardeşliği”,”roboskiyi unutma unutturma”,”yaşasın devrimci dayanışma” gibi sloganlar atıldı.

Kartal Meydanı’na gelen yaklaşık 400 kişilik kitle burada bir basın açıklaması yaptı. “Bizi Maraş’ta katledenler,19 Aralık’ta F tiplerine mahkum etmek isteyenler, Roboski’de bombalayanlar aynı zihniyettir. Bunun farkındayız ve unutmayacağız. Biz ilericiler, devrimciler, yurtseverler TC devletinin bu katliamlarını teşhir edeceğiz. Bu topraklarda eşitlik, özgürlük, kardeşlik ve adalet hüküm sürene kadar mücadele edeceğiz” diyerek eylemi sonlandırdı.

Basın açıklamasına; BDP, ESP, PARTİZAN, TKP, TKP 1920, PSAKD, ÖDP, HALKEVLERİ ve EMEP katıldı.

Eylemin sonunda 28 Aralık Cuma günü saat 19.00’da Roboski katliamını protesto etmek ve katledilenleri anmak için Kartal Ahmet Şimşek koleji önünde yapılacak olan basın açıklamasına çağrı yapıldı.( KARTAL ÖG OKURLARI)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu