Güncel

Katil Devlet Yargısız İnfazlarına Devam Ediyor

 

İstanbul: Devletin yargısız infaz cinayetleri devam ediyor. Bu defa adres Gazi Mahallesiydi.

20 Temmuz günü Gazi Mahallesi’nde sivil polisler seyir haldeki bir ticari taksiyi taradı ardından resmi polis ekiplerine haber verdi. Polisin ticari taksiyi taraması sonucunda yaralı olarak gözaltına alınan Hasan Selim GÖNEN ile Sultan Işıklı adlı devrimciler Okmeydanı Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı.  Burjuva-feodal basının “çatışma çıktı” şeklinde yansıttığı ve bilgi kirliği ile dezenformasyon yaptığı yargısız infazda, ağır yaralanan Hasan Selim Gönen sessiz sedasız hastaneye kaldırıldı. Yaralı devrimcilerden Hasan Selim Gönen, aldığı ağır yaralardan ve hastanede gördüğü işkenceden kaynaklı 21 Temmuz günü şehit düştü.

16 Haziran’da Gaziosmanpaşa’da bir polisin öldürülmesinin ardından operasyon başlatan polis, Hasan Selim Gönen ile Sultan Işıklı’nın fotoğraflarını dağıtarak adeta sürek avı başlatmıştı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Halkın Hukuk bürosu, iki müvekkillerinin bu olayın failleri olduğu sabitmiş gibi yayılarak ölüm fermanlarının verildiğini,  bir suç şüphesi altındaki kişilerin polis tarafından aranıp, bulunacağını ve hukuk ve yargı sistemi içinde yargılama makamlarına teslim edilmesi gerektiğini hatırlattı. “Ama böyle yapılmamış önce katliam zemini yaratılmış sonra da müvekkillerimiz katledilmek üzere taranmıştır. Burjuva basın her dönem sahiplerinin katliamlarını kabul edilebilir bir çizgiye çekmeye, katliamlara zemin hazırlamaya ve iktidara yönelen halk hareketlerini ve devrimcileri karalamaya yönelik haberler yaparak, bu infaz ve katliamların doğrudan işbirlikçiliğini yapmıştır” sözleriyle infaz hakkında bilgi veren avukatlar olayın peşini bırakmayacaklarını dile getirdi.

TAYAD cenazenin ne zaman ve nerede defnedileceği ile ilgili kamuoyuna açıklama yapılacağını duyurdu.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu