Güncel

Kartal’da Roboski anması

Kartal’da 28 Aralık akşamı Roboski katliamını anmak için biraraya gelen devrimci, demokrat, yurtsever kurumlar Ahmet Şimşek Koleji önünde toplanarak yaptıkları yürüyüşle protesto etti.

“Roboski’nin katilleri AKP hükümeti” yazılı pankart ve üzerinde Roboski’de katledilen 34 Kürt köylüsünün isimlerinin yazılı olduğu tabutla birlikte Kartal merkeze bir yürüyüş gerçekleştirdi. “Katil devlet hesap verecek”, “Biji bratiya gelan”, “Roboski’yi unutma unutturma”, “Katil Erdoğan” vb. sloganlar atan yaklaşık 300 kişilik kitle ardından Kartal merkezde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklamasında; AKP hükümetinin emrindeki TSK’nın, F-16 uçaklarıyla katlettiği 34 Kürt köylüsünü unutturmanın peşinde olduğunu ve katliamın üstünü örtme çabasının ısrarla peşinde olduğu vurgulandı. Açıklamanın devamında AKP hükümetinin ileri demokrasi söylemlerine karşın, Wan’ın Özalp ilçesinde 1943 yılında 33 Kürt köylüsünü katleden zihniyete sahip olduğu belirtildi.

Son olarak Roboski’de 34 Kürt gencinin üzerine bomba yağdıran devlet bunun hesabını er ya da geç verecek ve öfkemizden kaçamayacak denilerek basın açıklamasına son verildi.

Basın açıklamasına; PARTİZAN, BDP, ESP, EMEP, SDP, HALKEVLERİ, TKP, ÖDP, TKP-1920 destek verdi.

(Kartal ÖG okurları)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu