Güncel

Kartal’da açlık grevlerine selamlama

Kartal: 7 Kasım akşamı Kartal İstasyonu’nda buluşan Kartal Emek ve Demokrasi Güçleri, buradan meydana bir yürüyüş gerçekleştirerek, açlık grevindeki tutsakların direnişini selamladı ve taleplerin kabul edilmesini istediler.

PKK, PAJK ve KCK davası tutsaklarının 12 Eylül’den bu yana başlattıkları açlık grevinin 57. gününde Kartal İstasyonu önünde biraraya gelen Kartal Emek ve Demokrasi Güçleri, açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla meşaleli bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

Aralarında Partizan’ın da bulunduğu kitle “Biji berxwedana zindanan”, “İçerde, dışarıda hücreleri parçala”, “Ölüm değil, çözüm istiyoruz”, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur” sloganları eşliğinde Bankalar Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçti.

Buradan çay bahçelerinin bulunduğu bölgeye yürüyen kitle, yürüyüşünü Kartal Meydanı’nda sonlandırdı.

 

“Suskunluk ölüm; dayanışma eşitlik, barış getirir”

Yürüyüşün ardından kitle adına açıklamayı Halkevleri üyesi Ezgi Özdemir yaptı.

Açlık grevlerinin 57 günü geride bıraktığının altını çizen Özdemir, TC Başbakanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamalarla bu ülkede ölüm, savaş ve halklar arasında düşmanlık istediğini kanıtladığını söyledi.

AKP’nin açlık grevlerini, Kürt halkının haklı taleplerini görmezden gelmesine, yok saymasına, ölümlere izin vermeyeceğiz” diyen Özdemir, “acilen açlık grevindeki tutsakların taleplerinin dikkate alınmasını, ölümlerin durdurulması için gerekli adımların atılmasını istiyoruz” dedi.

Suskunluk ölüm; dayanışma özgürlük, eşitlik, kardeşlik, barış getirir” sözleriyle sona eren açıklamanın ardından 9 Kasım Cuma akşamı saat 19.00’da, Kartal İstasyonu’ndan başlayacak eyleme çağrı yapıldı.

 

Resimler için bakınız:

http://ozgurgelecek10.net/index.php/resim-galerisi.html?func=viewcategory&catid=46

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu