Güncel

Kartal Festivali’nde Bildiri Dağıtımı

Bugün( 25 Haziran) saat 19.00’da Partizan olarak, Sivas katliamını, devletin katliamcı yüzünü ve egemenlerin asimilasyon politikalarını teşhir eden bir bildiri dağıtımı gerçekleştirdik.

30 Haziran Cumartesi günü Kartal’da gerçekleştirilecek ortak anma yürüyüşünde halkımızı Partizan saflarında hesap sormaya çağırdık.

Ajitasyon ve propaganda eşliğinde gerçekleştirdiğimiz bildiri dağıtımında; devletin Osmanlı’dan devraldığı katliamcı gelenek Maraş’ta, Çorum’da, 33 aydın, demokrat ve sanatçının diri diri yakıldığı Sivas, daha dün yaşanan Roboski katliamı ve dumanları hala tüten Urfa Hapishanesi’nin sorumlularından hesap sorulacağı vurgulandı.

Çay bahçeleri, bankalar caddesi ve festival alanında ajitasyon ve propaganda eşliğinde yapılan bildiri dağıtımımızı Partizan standına gelerek sloganlar eşliğinde sonlandırdık.

Tüm halkımızı diri diri yakılan 33 canımızın, aydınımızın hesabını sormak için 30 Haziran Cumartesi saat 19.00’da Kartal Ahmet Şimşek Koleji önünden başlayacak yürüyüşe, hesap sorma bilinciyle Partizan saflarına bekliyoruz…

Kartal ÖG okurları

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu