Emek

Kartal Belediyesi önünde eylem

Kartal: “Taşeronu kaldırıyoruz” diyen CHP’nin belediyesi Kartal Belediyesi’nde çalışan DİSK/Genel-İş üyesi taşeron işçileri Kartal Kazım Meydanı’ndan Banklar Caddesi’ne ve oradan da Kartal Belediyesi’ne yürüyüş yaptı.

Şirketlerinin toplu iş sözleşmesini uygulamamasını protesto etmek için işçiler Kartal Kazım Meydanı’nda “Taşeron işçisi köle değildir”, “Sadaka değil, hakkımızı istiyoruz” ve “Zalimin zulmüne karşı direneceğiz” yazılı dövizlerine açarak bir araya geldi.  Eylem boyunca işçiler “Sözleşme hakkımız, söke söke alırız”, “Zafer direne emekçiler olacak” ve “Bu daha başlangıç mücadele devam” sloganlarını attılar.

 

“Belediye haklarımızı yok sayıyor”

Eylem esnasında dağıtılan basın metinde “Kartal Belediyesi’ne bağlı Kartursaş ve Karyapsan şirketlerinde çalışanlarının sendika üyesi olması dolayısıyla şirketlerde çalışan işçilerin adına imzalamış olduğumuz Toplu Sözleşmenin 2. yıla yakın bir zamandır gerek şirkette gerekse üst işveren Kartal Belediyesi’nde yok sayılması çalışan arkadaşlarımızın soysal ve ekonomik taleplerinin yok sayılması ve daha da önemlisi imzalamış oldukları Toplu Sözleşmedeki imzalarının arkasında durmadıklarından kaynaklı süreç içerisinde farklı eylemler yapmamıza rağmen işverenin Toplu Sözleşmeden doğan hakları yok saymasından kaynaklı bugün buradan bundan sonraki süreci hem basın mensupları hem de halkla paylaşma ihtiyaç duyduk” denildi.

Eylem Kartal Belediye binasına önünde çekilen halayla son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu