Dünya

Kadınlar Londra’ da Gezi Tutsakları ve Rojava ile Dayanışma Eylemi Gerçekleştirdi:

Londra: Londra Gezi dayanışma çadırı kadın komisyonu gezi tutsaklarının sesi olmak ve Rojavada ki katliamları duyurmak için Trafalgar meydanında 17 Ağustos cumartesi günü bir eylem gerçekleştirdi.  

Beyaz tişörtler üzerine (AB-ABD-Türkiye finanse ediyor, “El-Nusra katlediyor!”, “Politik Tutsaklara Özgürlük!”, “Rojava’daki Katliama Son!”, “Gezi Tutsakları Serbest Bırakılsın!”, “Mısır’ da Faşist Saldıralar Son!”, “Diren Rojava Londra Seninle!” yazdıkları sloganları ile yerde yatarak bir daire oluşturan kadınlar, sık sık attıkları sloganlarla da kitlenin yoğun ilgisini topladı.

Bir saat suren eylem boyunca yoğun bir şekilde meydan da bulunan kalabalık kitleye, kadınları bugün alanlara döken nedenleri, direnişlerini ve taleplerini dillendirdiği bildiriler dağıtıldı.

Daha sonra cumartesi anneleriyle dayanışma eylemi ile devam ettirilerek, alkış ve sloganlarla bitirildi.

 Eylemler sonunda Dayanışma Çadırında toplanan kadınlar “Gezi Direnişi ve Kadınlar” konulu bir forum gerçekleştirdi. Katılım oranı ve eylemlerdeki duruşlarıyla Gezi direnişine kadınların damga vurduğunu dile getiren konuşmaların ardından kadını, böyle yoğun bir şekilde sokağa döken nedenler konuşuldu ve sonrasında da bizler Londra’da kadınlara nasıl ulaşabileceğimizi tartıştık.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu