Güncel

Kadıköy’de devrimci yayın yasak!

Kartal: Devrimci, yurtsever basına yönelik yeni bir uygulama Kadıköy polisi tarafından geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirildi.

 

Kadıköy’de bulunan kitapevlerine giden polis, Kadıköy’de buradaki devrimci yayınları ve Kürt sorunu gündemli kitapları toplamış, kitapçılara da bu yayınları satmamalarını söylemişti.

 

Bu saldırıya karşı Kadıköy’de bulunan Eminönü İskelesi önünde bir araya gelen Atılım, Kızıl Bayrak, Meydan, Mücadele Birliği ve Özgür Gelecek bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

Baskılar bizi yıldıramaz!/Devrimci sosyalist basın susturulamaz!” pankartının açıldığı eylemde gazete ve dergiler taşındı.

 

Eylemde Kızılbayrak’tan Tayfun Altıntaş tarafından yapılan açıklamada “İşçilerin, emekçilerin, ezilen halkların devrimci bir ayaklanmasından korkan devlet baskıyı tırmandırarak bunun önüne geçeceğini ummakta, gazeteleri yasaklayarak, hak arama eylemlerine saldırarak sonunu geciktirmek istemektedir. Ne gazete binaları havaya uçurulan, çalışanları katledilen Kürt özgür basın geleneği baskı ve yasaklara boyun eğmiştir, ne de Türkiye devrimci basını düzenin saldırıları karşısında geri adım atmıştır. Devrimci basın geleneğini dün olduğu gibi bugün de tüm saldırılara karşı savunmayı ve toplumu çürümüş düzene karşı mücadeleye çağırmayı sürdüreceğiz” denildi.

 

Eylem, “Devrimci, sosyalist basın susturulamaz” sloganıyla sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu