Emek

HEY Tekstil işçileri İSO önünde

İstanbul: Hey Tekstil işçileri 5 Temmuz günü Türkiye Odalar Borsalar Birliği ve İstanbul Sanayi Odası’nın önünde basın açıklaması gerçekleştirdiler.

İstanbul Hey Tekstil’de çalışan işçiler 9 Şubat günü tazminatları dahi verilmeden işten atılmıştı. İşten atmalarının ardından fabrika önünde direnişe geçen işçiler 5 aydan bu yana çeşitli eylemler gerçekleştirerek direnişlerini sürdürüyorlar.

Direnişteki işçiler, 5 Temmuz Perşembe günü İSO’nun önüne ellerinde dövizleri ve sloganlarıyla geldiler. Daha sonra işçiler adına Melek Sönmez basına açıklamada bulundu.

Sönmez yaptığı açıklamada “Biz Hey Tekstil işçileri 9 Şubat günü tazminatları dahi verilmeden işten atıldık. Tazminatlarımızı hakkımızı alacağız. Hey Tekstil patronu Aynur Bektaş devletin verdiği teşvik primlerini ne yaptı? Hakkımızı alana kadar her yerde eylemlerimiz devam edecek” dedi.

Açıklamanın ardından işçilerden Hakan Oğuz taleplerinin bir kez daha iletmek için İSO temsilcileriyle bir görüşme gerçekleştirdi.

İşçiler görüşme sırasında sıklıkla  “Aynur Bektaş İSO’dan atılsın!”, “Gece gündüz çalıştık sokaklara atıldık”, “İSO uyuma Bektaş’ı koruma!” vb. sloganlar attılar.

Görüşmelerin ardından Hakan Oğuz yaptığı görüşmelerin ayrıntılarını paylaştı. İSO yetkililerinin işçilerin taleplerini dikkate alacağını söyleyen Oğuz, İSO yetkililerinin Bektaş hakkında idari yaptırım sözü verdiklerini söyledi.

Açıklamanın ardından işçiler alkış ve ıslıklarla eylemi sonlandırdı

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu